Pokaz mody - Bydgoszcz 2016

"La beauté de la viePiękno życia"

Dominika Rybak

W tym roku druga część imprezy miała miejsce w Operze Nova w Bydgoszczy. W pięknych wnętrzach jednego z nowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych teatrów operowych w Polsce czekało na gości wiele niespodzianek. Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym bankietem.

Atrakcją wieczoru był pokaz mody futrzarskiej, podczas którego podziwialiśmy najnowszą kolekcję powstałą w Pracowni Mistrza Kuśnierskiego Franciszka Łukaszewicza, a także niepowtarzalne kreacje zaprojektowane i wykonane w Atelier Caroline – Karoliny Łukaszewicz. Obie firmy współpracują ze sobą od lat tworząc uzupełniajace się kolekcje, uszyte nie tylko zgodnie z najnowszymi światowymi trendami, ale i według nowatorskich projektów stylistek – Małgorzaty i Karoliny Łukaszewicz. Arcydzieła futrzarskie pochodzące z bydgoskiej pracowni zachwycają zagranicznych odbiorców m.in. z Anglii i Finlandii, z którymi firma Pana Franciszka współpracuje od lat. Artyzm tych kreacji podziwialiśmy podczas pokazu mody przygotowanego we francuskim stylu: La beauté de la vie - „Piękno życia”.

W powszechnej świadomości stolicą mody i stylu jest oczywiście Paryż. Tam działali najbardziej rozpoznawalni na świecie projektanci, m.in. Coco Chanel i Christian Dior. W dawnych czasach to królowie ustanawiali trendy mody, a prym w nadawaniu tonu wiódł oczywiście dwór francuski. Noszenie futra zawsze było wyznacznikiem statusu i szlacheckiego pochodzenia. Królowie chcąc podkreślić swoją pozycję na wszystkie ważne spotkania ubierali futro, a zdejmowali je tylko w obecności tych osób, które szczególnie poważali.

Podczas tegorocznego pokazu mogliśmy poczuć klimat Paryża i wielkiego, królewskiego świata mody. Pracownia Kuśnierska Mistrza Łukaszewicza i Atelier Caroline zaprosili nas na spacer po jednej z najelegantszych ulic świata. W niepowtarzalny klimat wprowadził nas szampan, muzyka francuska, a także iluminacje rozświetlonej ulicy Champs Élysées w tle.Miłą niespodzianką był występ solistki Opery Nova w Bydgoszczy, pani Krystyny Nowak.

Podczas pokazu podziwialiśmy niebywałą lekkość, zwiewność, elegancję i szyk mistrzowskich kreacji. Zaprezentowaną kolekcję wyróżniały zmysłowość i glamour. Piękne zdobienia kryształami Swarovskiego wykonane ręcznie, nadawały kreacjom wyjątkowego blasku. Gościom spodobały się nowe, efektowne rozwiązania - połączenia futer ze skórą gładką, dzianiną czy jedwabiem, a także niepowtarzalne odcienie farbowanego futra. Jednak wielkimi oklaskami została nagrodzona klasyczna elegancja - długie futro z norek. Pracownia Kuśnierska przygotowała także wyjątkowy upominek dla kilku Pań – twarzowe nakrycie głowy pochodzące z najnowszej kolekcji, nazwane w języku francuskim „L’amour” -„Miłość”.

Futro to symbol luksusu i elegancji. Ale, aby pięknie wyglądać potrzebne jest jeszcze „coś” – styl. Znana kreatorka mody Coco Chanel mówiła: „La mode se démode, le style jamais” -„Moda się zmienia, styl pozostaje”. Gustowne futrzane okrycia idealnie potrafią podkreślić styl i niepowtarzalną urodę każdej kobiety.

Uroczy spacer po Champs Élysées wywołuje także refleksję, że to co piękne, modne i światowe mamy właśnie tutaj, w Bydgoszczy.Wszyscy jesteśmy miłośnikami piękna i doceniamy naturę. Mamy to niebywałe szczęście, że ukazane piękno futer jest udziałem wielu z nas – hodowców, garbarzy, projektantów, stylistów, kuśnierzy, a także tych, którzy noszą je z królewską gracją.

„Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu” (Johann Wolfgang von Goethe), te słowa pozostają dla nas inspiracją do dalszego tworzenia. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Pracowni Kuśnierskiej Państwa Łukaszewicz, na której można obejrzeć najnowszą kolekcję 2016/2017 zaprezentowaną podczas pokazu w Operze Nova w Bydgoszczy.

www.futra.co

Po pokazie odbyła się uroczysta gala wręczania pucharów za zdobyte lokaty w poszczególnych kategoriach.

 

 

Wróć